Wydatki samorządów na promocję: 2016 rok - 667 mln zł, 2015 rok - 677 mln zł, 2014 rok - 675 mln zł, 2013 rok - 642 mln zł, 2012 rok - 628 mln zł, 2011 rok - 684 mln zł.
Zapisz się do Newslettera
Reklama
Dodał: www.MarketingMiejsca.com.pl, 14 Kwietnia 2017

Szczecin rozwija własne kanały informacji dla mieszkańców. „Wiadomości Szczecin”, czyli miejski system informacyjny oprócz Internetu i druku zyskał nowe platformy dotarcia do mieszkańców. „Taki jest Szczecin!” to hasło wiosennej kampanii promującej miejski serwis informacyjny oraz aplikacje mobilne. Cele kampanii to przede wszystkim zwiększenie grupy odbiorców wszystkich platform „Wiadomości Szczecin”: serwisu wiadomosci.szczecin.eu, aplikacji mobilnych oraz wydania drukowanego. Idea jaka stoi za serwisem jest jednocześnie mianownikiem łączącym wszystkie formy w jakich WS istnieje: kompleksowa informacja zarówno z Urzędu Miasta jak i ze wszystkich spółek miejskich, podana w prosty, bezpośredni sposób, bez zbędnych komentarzy i manipulacji. Znalazła ona swoje odzwierciedlenie w haśle kampanii.

Dodał: www.MarketingMiejsca.com.pl, 12 Kwietnia 2017

Tematem przewodnim IV Gryfickiego Forum Społeczno-Gospodarczego będzie "Marketing terytorialny – chwyt czy mit w zarządzaniu regionem?", czyli próba odpowiedzi na pytanie "Jak zbudować i wypromować markę regionu gryfickiego?". Forum odbędzie się 23 maja w siedzibie Wydziału Ekonomii i Pedagogiki ZPSB w Gryficach.

Dodał: www.MarketingMiejsca.com.pl, 1 Kwietnia 2016

Szczecin zreorganizował strukturę odpowiedzialna za promocję, informację i turystykę. Z końcem 2015 r. przestało istnieć Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej Urzędu Miasta, za jego zadania odpowiadają obecnie trzy jednostki. Zadnia koordynowane są z magistratu.

Dodał: www.MarketingMiejsca.com.pl, 23 Czerwca 2015

Każde z miast organizuje szereg różnego rodzaju eventów. Często nie wystarcza jednak pieniędzy na działania promocyjne, gdyż „dobre wydarzenie obroni się samo”. Nie jest to prawdą. Istnieją doskonałe przykłady na to, że dobrze wypromowane wydarzenie potrafi przynieść miastu i jego mieszkańcom spory zysk. W The Tall Ships Races 2013 w Szczecinie uczestniczyło około 620 tys. turystów polskich i 100 tys. zagranicznych. 75% badanych turystów spędziło w Szczecinie więcej niż 2 dni. Łącznie turyści wydali w czasie trwania imprezy 351-476 mln zł (Źródło: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o marketingu terytorialnym. Z praktyki polskich samorządów s. 53). Żaglowce, to już stały element szczecińskiego krajobrazu i ważne narzędzie promocji miasta. Jak promowano tegoroczne Regaty BTSR?

Dodał: Robert Stępowski, ekspert marketingu miejsc, 11 Sierpnia 2014

Już jesienią 2014 roku ruszy zakrojona na dużą skalę kampania promocyjna Województwa Zachodniopomorskiego. Kampania została podzielona na dwa komponenty – gospodarkę oraz turystykę, zatem można stwierdzić, że jest adresowana i obejmie dużą część społeczeństwa. Za kompleksową obsługę kampanii odpowiedzialna jest firma Arena Media Communications. Samorząd zapłaci za te działania niemal 8 mln zł.

Dodał: Robert Stępowski, ekspert marketingu miejsc, 22 Września 2013

Ekspozycja kilkudziesięciu billboardów w polskich miastach, opracowanie i wydanie trzech folderów tematycznych, odświeżenie strony na portalu www.szczecin.eu i udział w targach w Poznaniu, to elementy kampanii, której celem jest promocja walorów turystycznych Szczecina.

Dodał: MarketingMiejsca.com.pl, 2 Sierpnia 2013

Zaprezentowano nową koncepcję marki województwa zachodniopomorskiego. Zaktualizowana w tym roku strategia marki zmienia trzy podstawowe założenia dotychczasowej strategii: grupę użytkowników, nazwę marki i logo.

Strona 1 z 10 [1] [2] [3] ... [8] [9] [10]

Reklama
Gość
Galeria
«
1234
»
Marketing / PR
Inwestycje samorządowe
Copyright © 2008–2017 marketingmiejsca.com.pl
Książka "Wszystko co chciałbyś wiedzieć o marketingu terytorialnym. Z praktyki polskich samorządów". Zamów na www.KsiegarniaROSTER.pl